понеділок, 25 січня 2016 р.

Одним із провідних напрямків соціальної роботи в суспільстві є залучення представників громади до вирішення різноманітних соціальних проблем спільноти на засадах волонтерства. Тому при Новоархангельському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія» створено Школу волонтерів. В її роботі беруть участь представники різних вікових категорій, які за власним бажанням приділяють свій вільний час роботі з дітьми та молоддю задля їх благополуччя в суспільстві.  Волонтерський рух — це доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці.
Основна мета діяльності - сприяти оволодінню волонтерами основними знаннями та вміннями необхідними для організації волонтерських груп.
Напрямки роботи:
а) навчання волонтерів та підготовка до участі у реалізації соціальних програм.
б) організація змістового дозвілля для молоді;
в) приймання активної участі в акціях, святах;
Навчання відбувається у формі розвиваючих тренінгів, мозкових штурмів, лекцій та бесід, рольових та ділових ігор, семінарів, круглих столів та конференцій.        
Волонтери - це дуже активні, сміливі, доброзичливі хлопчики й дівчатка, завжди беруть участь в заходах, які проводяться центром. Активно приймають участь у акціях, займаються пропагандою здорового способу життя серед дітей та молоді, навчаються розуміти проблеми інших й готові їм допомогти, виявляють свої особисті погляди на ту чи іншу проблему.
Участь молоді у волонтерському русі дає можливість їй самореалізувати себе з однієї сторони, відчути себе причетними до участі у справах громади з іншого боку.
ВОЛОНТЕР Добровільність, добровільний вибір, як відображення особистої  позиції, - це основний принцип волонтерства. Відомо, що людина може максимально реалізувати себе в будь-якому виді діяльності, якщо вона працює без примуса, добровільно. Відмінною рисою волонтера є те, що, виконуючи ту чи іншу роботу, волонтер усвідомлено йде на повну відсутність грошової винагороди чи погоджується свідомо на значно занижену оплату своєї праці, маючи при цьому реальну можливість за свої послуги одержати більш високий заробіток. Ще одна найважливіша відмітна ознака волонтерства - це соціальна значимість роботи, яку виконують волонтери. Волонтерство - це можливість людині відчути себе громадянином, зробивши реальний внесок у розвиток свого співтовариства. Нас дуже довго “годували” розповідями про те, що всі значимі речі звужуються на макрорівні.  Але життя показало, що і глобальні зміни в житті навколо нас можуть початися з малого вчинку - з посадженого дерева, з допомоги ближньому. Вчинок волонтера спричиняє не тільки конкретну дію, але й позитивний приклад, який можуть  наслідувати інші.Хто може бути волонтером?Частіше за все відповідь на це запитання може бути такою: волонтерами можуть бути члени суспільства незалежно від віку й статі, які є відповідальними і можуть присвятити свій вільний час волонтерській праці. Кожний може стати волонтером в будь-якій сфері громадського життя, де відчувається необхідність.Що можуть робити волонтери? Необхідно залучати волонтерів в ті сфери діяльності, на які не передбачено фінансування, але їх значимість є важливою для виконання намічених програм. Волонтер це не тільки помічник або соціальний працівник, він може бути вчителем, фахівцем. Навіщо потрібні волонтери? Що дає школі залучення волонтерів?Іноді від представників шкільного персоналу й громадських діячів можна почути: — Волонтери? Навіщо вони потрібні? Тільки турбота... Навряд чи я зможу що-небудь довірити цим людям.     Чи: — Волонтери? Звичайно добре. Але хто буде ними займатися? Чому вони хочуть це робити безкоштовно? При цьому багато хто з нас забуває, що ми самі багато чого робимо на благодійній основі, як волонтери. Громадсько активні школи можуть спиратися на волонтерів, адже недарма цей  сектор називають “громадським”. Ці слова  підкреслюють те, що громадсько активні школи потребують підтримки громади й одночасно орієнтують свою діяльність на рішення соціальних, громадсько  значимих проблем.    

 Волонтери можуть:
{ Здійснювати громадську підтримку, що позитивно впливає на імідж школи, підкреслюючи її значимість.
{ Це тільки один з позитивних аспектів, що несе із собою волонтерська діяльність.  
{ Вирішувати частину  фінансових проблем.
{ Безпосередня відсутність витрат на оплату праці.
{ Збільшувати коло спілкування.
{ Залучаючи нових людей, заклад одержує новий погляд на свої програми.
{ Забезпечувати нові інтелектуальні ресурси.
{ Волонтери - це не тільки  виконавці програм, але й джерело нових ідей, джерело іншого життєвого досвіду.
{ Заохочувати громадську активність.
{ Надавати нові професійні та консультаційні послуги.
{ Наприклад, волонтер може бути кваліфікованим юристом, журналістом, і може поділитися з вами своїми знаннями.
{ Забезпечити нові матеріальні ресурси.

 Волонтерський загін «ЮНІКС»
Новоархангельського НВК «загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів-гімназія»
Ю – юні
Н – наполегливі
І – ініціативні
К – кмітливі
С – сміливі
Милосердним повинен бути не тільки той, кому довелося зазнати скрути. Милосердя до ближнього, до матері, до дитини, до знайомих людей ніколи не повинно згаснути і затьмаритися. Будучи складовою частиною виховання в цілому, волонтерська діяльність впливає не тільки на свідомість, але і на відповідну сторону поведінки, формує переконаність у необхідності відкрити душу на зустріч тим, хто потребує допомоги, теплого слова, співчуття, розуміння.
На базі нашої з школи працює волонтерський загін «Юнікс». Робота загону тісно повязана з загально-шкільними напрямками виховання: морально-етичним та національно-патріотичним, екологічним.
Наша мета: «Ділитися любов’ю і теплом з кожним, виховувати повагу, співчутливе та толерантне ставлення до людей певних категорій та похилого віку»
Програма волонтерського загону:
Захищати права та інтереси всіх членів загону;
Об’єднання зусиль школярів для добрих і корисних справ;
Виховувати самосвідомість;
Приймати участь в акціях добра та милосердя в школі, району.

Наша діяльність:
Акція «Вчитель не може бути самотнім»
Мета: привітання вчителів – ветеранів із професійними та новорічними святами;
Заходи: виготовлення вітальних листівок, відвідування на дому.
Акція «Милосердя»
Мета: допомога дітям позбавлених батьківського піклування, з обмеженими можливостями, малозабезпеченим сім’ям;
Акція «Ветеран живе поруч»
Мета: допомога людям похилого віку та ветеранам;
Заходи: привітання літніх людей та ветеранів зі святами, соціальна та матеріальна допомога за потребою.
Акція «Обеліск»
Мета: догляд за пам’ятниками, скверами та меморіальними дошками;
Заходи: прибирання в скверах, парках відпочинку, оновлення меморіальних дошок, покладання квітів.
Участь у спільних міських громадських проектах, таких як «Серце до серця» (збір коштів на лікування та закупку медичного обладнання).

  
ПОЛОЖЕННЯ

про організацію та структуру волонтерського загону

Новоархангельського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія»

Загальні положення:

1. Волонтерський загін є одним з головних напрямків діяльності шкільного учнівського самоврядування . Цей загін керується спільністю інтересів, бажань, цілей, надій, ідей учнів й передбачає реалізацію поставлених цілей та самореалізацію учнів.

2. Діяльність школярів-волонтерів відбувається на засадах власної волі. Їх діяльність є неприбутковою, добровільною, корисною для інших людей та суспільства у цілому.

3. Головна мета загону – сприяння розповсюдженню волонтерського руху у нашому селі, виховання у себе таких моральних цінностей, як милосердя, толерантність, працелюбність, прагнення до взаємодопомоги, активізація процесу згуртування учнівського колективу.
Основними  завданнями  волонтерського загону у школі є:

•        сприяння розвитку волонтерського руху у нашому селищі;

•        задоволення духовних інтересів та потреб учнів;

     •  сприяння соціальному становленню та вдосконаленню      індивідуальних  якостей та властивостей особистості школяра; відкриття внутрішніх резервів;

•        виявлення та розвиток організаторських та творчих здібностей, здатності до взаємодопомоги, милосердя;

•        активна участь у вирішенні суспільних проблем;

•        співпраця з громадськими організаціями;

•        пошуково-дослідницька діяльність з метою вивчення історії рідної школи та села для добробуту та процвітання суспільства;

•        проведення пропагандистської діяльності щодо здорового способу життя та охорони навколишнього середовища.

Побажання та плани на майбутнє:

- вивчати та використовувати цінний міжнародний та вітчизняний досвід з питань волонтерського руху;

- дізнаватись про нові форми та методи волонтерської діяльності в Україні;

- співпрацювати з державними та громадськими організаціями і установами в галузі соціальної роботи;

 - займатися розробкою нових проектів та подальша реалізація існуючих проектів задля доброї справи.

Права та обов'язки волонтерів:

1.Члени волонтерського загону мають право:
                     
 - обирати та бути обраними головою загону;

- брати участь у роботі загону;

- виступати в ЗМІ, висвітлювати діяльність волонтерського загону;

- приймати та виключати з членів організації;

- обговорювати та затверджувати план роботи організації.

2.Члени волонтерського загону зобов'язані:

 - старанно виконувати свої доручення та обов'язки;

- постійно братии активну участь у роботі загону;

- вести пропаганду здорового способу життя;

- ставитися з повагою до свого минулого, пам’ятати та відроджувати    традиції.

Структура волонтерського загону :

Координатор загону - педагог.

Командир загону - учень.

План роботи шкільного волонтерського руху

на 2015-2016 навчальний рік

   Вересень
        
1)    «Правила внутрішнього розпорядку школи-обов’язкові для всіх»- волонтерські рейди.
2)    Правова доба в школі „Захист прав і правова допомога”. Волонтерські рейди на перервах.
3)    Пошуково-краєзнавча робота «Відвідування бібліотеки»
4)    Підготовка та проведення  «Дня  спорту  та здоров’я»   
5)    Радник з охорони прав учнів
6)    Екологічні рейди „Шкільне подвір’я ”
7)    Проведення та організація благодійної акції «Допоможи солдату».

        
 Жовтень
1)    1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку. Організація концерту. Відвідування ветеранів на дому. 
2)    Підготовка екологічного волонтерського проекту.
3)    Конференція «Історія моєї родини»
4)    Профілактика правопорушень серед учнівської молоді „Дія алкоголю та нікотину на організм людини” (волонтерські тренінги для учнів середньої  школи).

Листопад

1)    Контроль за запізненням учнів на уроки. Волонтерські рейди.
2)    Участь у міжнародних  екологічних волонтерських проектах.
3)    Участь у  районній виставці  дитячого малюнка.
        
 Грудень

1)    Волонтерська акція «Новорічні подарунки від Миколая».
2)    Спільна участь у волонтерській акції з  районною  волонтерською організацією Ради ветеранів.
3)    Волонтерські рейди на перервах. (Радник з волонтерського руху)

 Січень

1)    Благодійний концерт.
2)    Екологічні рейди. Акція  «Птахи - наші друзі». Виготовлення шпаківень. Радник з волонтерсь-кого руху.        
 Березень

1)    Акція «Чистий берег - жива вода».Прибирання території.
2)    Екологічні рейди «Ми – за чистоту району»
3)    Здоровий спосіб життя.(Проведення та організація спортивного свята). Радник з волонтерсь-кого руху

Квітень

1)    Акція „Пам’ять” (вшановування жертв війни 1941-1945 років) -  організація концерту та запрошення на святковий концерт.     
2)    Відвідування ветеранів на дому, надання посильної допомоги. Акція «Ветеран живе поруч». Радник з волонтерського руху
        
 Травень

1)    Засідання учнівського самоврядування. Підведенн підсумків роботи за 2015-2016 навчальний рік.
                                               


Немає коментарів:

Дописати коментар